Ukrainian Open Championships - 2017

25-26 november 2017 yr.Kyiv

THE COMPETITION'S PROTOCOL

2 day (5 part) / 26.11.17 /

 

Category:
Programm:
Juvenile 2 /2006 y.b. (11 yrld)/
Latin
Couples quantity:
clubs:
cities:
19
15
8
Place№№GentlemanLadyCity (Country)ClubCoach
Final  
1682Lavrishin PavloPoluben' ZlatoslavaKiyivShansRoman Mirkin
Nataliya Bednyagina
2496Dikenshteyn KostyantinKozak Dar'yaOdesaKolov-Mega-DansKolov Evgen
3425Ursoi BogdanRomanenco ArinaMoldovaGloriyaVarnacov Varnacova
4928Rogoza VadimBardon AlinaDniproGarmoniyaPetrovs'kiy Oleg
Glovats'ka Svitlana
5469Nikit'onok AndreyDyachuk KaterinaKiyivStardastGritsak Sergiy
6424Oleksienko TimofiyReprintseva AlisaOdesaSlavaStarodubs'ka Olena
1/2 F  
7486Kalins'kiy DaniloPoshivak MartaL'vivBravoPolina Vodolaz'ka
8105Novikov ValentinGorbach MariyaZhitomirGolden StarsRadionov Artem
9641Varvaruk BogdanKlimchuk MariyaRovnoFleshGritsenyuk Roman
10- 11433Mel'nichenko AntonTkachuk AlisaZhitomirDans LayfSavits'ka Ol'ga
10- 11892Kadirov MaratSurova KseniyaDniproGarmoniyaMartishenko Olena
1233Deychuk YaroslavOstrovs'ka EvgeniyaKiyivMeridianSal'kov Maksim. Rudenko Vitaliy
1/4 F  
13272Shimkiv OleksiyKim MariyaKiyivLiga-A KiyivFedotova Yana
Fedotov Maksim
14707Kutsulima MaksimPanchenko SofiyaKiyivLiga-A KiyivFedotova Yana
Fedotov Maksim
15476Vasilenko IvanNovikova AnastasiyaDniproGarmoniyaPetrovs'kiy Oleg
Glovats'ka Svitlana
16950Prokopovicius EgidijusKucauskaite SauleLithuaniaAlemanda 
1726Derkachov DmitroGrezina YuliyaOdesaElit DansKravchenko Oksana
18911Boyko MaksimKopach AnastasiyaL'vivTalismanZagrebina Anna
19234Burenko MarkDichuk AnastasiyaKiyivLiga-A KiyivFedotova Yana
Fedotov Maksim
Chairperson:Bazela Dmytro (Kyiv), Bigas Oleksandr (Donetsk)

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/4 F

Round's adjudicators:Round's dance programm:
1. (A) Butko Ruslan (Poland) 1. (Sb) Samba
2. (B) Di Battista Claudio (Italy) 2. (Ch) Cha-cha-cha
3. (C) Ganapolsky Anton (Germany) 3. (Rb) Rumba
4. (D) Gozun Petru (Moldova) 4. (J) Jive
5. (E) Jagerskyy Igor (Slovakia) 
6. (F) Vaiksnoriene Dalia (Lithuania) 
7. (G) Visots'kiy Oleksandr (Zhitomir) 
8. (H) Gritsak Sergiy (Kiyiv) 
9. (I) Drozdovs'ka Galina (Odesa) 
10. (J) Sergiy Kravchuk (Odesa) 
11. (K) Nikolaychuk Volodimir (Korosten') 
12. (L) Sovetchenko Nataliya (Kiyiv) 
13. (M) Cholan Oksana (Khmel'nits'kiy) 

 

PlaceNNGentlemanLadySbChRbJ Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 928Rogoza VadimBardon Alinaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx..xxxxxxxxxxxx.xxx 49
2- 3 496Dikenshteyn KostyantinKozak Dar'ya.x.xxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 48
2- 3 682Lavrishin PavloPoluben' Zlatoslavaxxxxxxxxxxx.xx.xxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxx 48
4 486Kalins'kiy DaniloPoshivak Martaxxxxx.xxxx.xxxxxx.xx..xxxxxxxxxxxxxxxxx.x.x.xxxx..xx 42
5 469Nikit'onok AndreyDyachuk Katerinaxxx...xxxxxx.xxxxxx.x..xxxxxx.xxxxxxxxx.x.x.xxxxxxxx 41
6 425Ursoi BogdanRomanenco Arina...x.xxxx.xxxxxxxxxxxxx.xx.xxx.x.xxx.xxxxxx.xxx.xxxx 40
7 105Novikov ValentinGorbach Mariya.xxxxxxx.xxxx.xx.xxxx..xxxxxxxx.xx..x.x.xxxx.xx.xx.x 38
8- 10 892Kadirov MaratSurova Kseniyaxxx.xx.xxx.x.xxx..xx.x.xx.xxx..xxxxxx.xxxx.xxxxxx..x 37
8- 10 433Mel'nichenko AntonTkachuk Alisaxxx.x.x.x.xxxxx....xxxxxxxxxxxx.x..xxxxxx.xx.x.x.xxx 37
8- 10 641Varvaruk BogdanKlimchuk Mariyax.x....xx..xxxxxxxx.xxxxxxxxx..x.xxx.xxxxxxxx.xx..xx 37
11 33Deychuk YaroslavOstrovs'ka Evgeniyax.xxxxx.xx.xxx.xxxx.xxx..xx..xxxx.xx.x.xxxxxxx.x..x. 36
12 424Oleksienko TimofiyReprintseva Alisaxx.xxxxxxx..x.xxxx.xxxxxxx.xxx...x.xx....x.x..xxxxxx 35
Not qualified for the next round
13 272Shimkiv OleksiyKim Mariya...xx.xx.x.xx.xx...x.x...xxx.xx.xxxx..xxxx.x.xxxx.x. 30
14 707Kutsulima MaksimPanchenko Sofiya..x...x..xx.x...xx.x.xxx....xxx.x.x.xx.x.xxx.x.xxxxx 28
15 476Vasilenko IvanNovikova Anastasiyaxxxxxx....x.xxx.xxx.x.x.x..x..xx..xx..x.....x....... 23
16 950Prokopovicius EgidijusKucauskaite Saulexx.x.x....x.....xxx....x..x..xxx..x.xx....xxx...xx.. 21
17 26Derkachov DmitroGrezina Yuliyaxxx..x...xxx.......x..x........x....xxxx....x...xx.. 17
18 911Boyko MaksimKopach Anastasiya...xxx.xx.x..x......xx.......x..xx.....x.x....x.x... 16
19 234Burenko MarkDichuk Anastasiya.................................................x.. 1

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/2 F

PlaceNNGentlemanLadySbChRbJ Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 496Dikenshteyn KostyantinKozak Dar'yaxx.x.xxxxxxxx...xxxxx.xxxx.x..xxxx.x.xxxx.xxxxx.xxxx 39
2 682Lavrishin PavloPoluben' Zlatoslavax..xxxx.xx.x.x.xxxxx.xxxxxx...xxx.x.xxxx...xx..xxxxx 35
3- 4 928Rogoza VadimBardon Alinax.x.xxxx..x.xxxx..xxxxx...xxx..xxxxxx..xxxx.x.xx.xx. 34
3- 4 425Ursoi BogdanRomanenco Arinax..xxx.xx.x.xx..x.x.xxx.xxx..xxx.xxxx.x.x.xx.xxxxx.x 34
5 469Nikit'onok AndreyDyachuk Katerina.x....xx..xx.xx....xxx.xx.xx.x.x.x..xxx...x.xxxx.xx. 27
6 424Oleksienko TimofiyReprintseva Alisa.xx.x..x.x..x..x.x..xxxx....xxx..x.xxx...xxxx.xx.... 25
Not qualified for the next round
7 486Kalins'kiy DaniloPoshivak Marta.x.x.x..xx.xx.x.......x.xx.xxx..x.xx.xx.........x.xx 22
8 105Novikov ValentinGorbach Mariya.xxx..xx.xx...xxx..xx..x.x.......x..x....x...xx..x.x 21
9 641Varvaruk BogdanKlimchuk Mariya..xx.x..x.....x.xxx......x.xxxxx..x....xxx.xx....... 20
10- 11 892Kadirov MaratSurova Kseniyaxxx.....xx...x.x..x.....x.xxx.....x...xxxx.....xx... 19
10- 11 433Mel'nichenko AntonTkachuk Alisa....x.x...xx.xxx.x.x...x..x.x.x.x.......xx.x.x.....x 19
12 33Deychuk YaroslavOstrovs'ka Evgeniyax.x.x......xx...xx...x.......x..x..x.x.x..x..x..x.x. 17

 

THE ROUND'S RESULTS: Final

PlaceNNGentlemanLadySbChRbJTotal
1 682Lavrishin PavloPoluben' Zlatoslava2.01.01.02.06.0
2 496Dikenshteyn KostyantinKozak Dar'ya1.02.02.01.06.0
3 425Ursoi BogdanRomanenco Arina3.03.03.05.014.0
4 928Rogoza VadimBardon Alina5.04.04.04.017.0
5 469Nikit'onok AndreyDyachuk Katerina4.05.05.03.017.0
6 424Oleksienko TimofiyReprintseva Alisa6.06.06.06.024.0

 

Dance: /Sb/ Samba

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
4964365111261212-8----1.0
6821512522633123-7----2.0
4255241255312351--8---3.0
4693454333126435--7---4.0
9282126644554544---8--5.0
4246633466445666-----136.0

 

Dance: /Ch/ Cha-cha-cha

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
6822212316622124-9----1.0
4963566421251212-7----2.0
4256341253313433--9---3.0
9281124642565541---8(19)--4.0
4694455134136366---8(23)--5.0
4245633565444655----10-6.0

 

Dance: /Rb/ Rumba

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
68212124126111147-----1.0
4963556221252222-8----2.0
4255441345323441---11--3.0
9282124553464633---9--4.0
4694365134135356---8--5.0
4246633666546565-----136.0

 

Dance: /J / Jive

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
4964445222241212-8----1.0
6821312316622133-7----2.0
4693266133136346--8---3.0
9282124651463621--7---4.0
4256551544314464---8--5.0
4245633465555555----11-6.0

 

The final's places calculation (article 10)

NNSbChRbJ Total11-21-31-41-51-6Place
Distribution from 1 to 2 place
6822.01.01.02.0 6.02(2.0)-----1
4961.02.02.01.0 6.02(2.0)-----2
Distribution from 4 to 5 place
4694.05.05.03.0 17.0---2(7.0)--5
9285.04.04.04.0 17.0---3(12.0)--4

 

The summary table for the all final's dances (paragraph 11)

NNSbChRbJ 11-21-31-41-51-6Place
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
Definition 1 places
6821512522633123221231662212412124126111141312316622133-33----1
4964365111261212356642125121235562212522224445222241212-31---- 

 


<< Back to the categories or clubs list.


Page generated by programm "Tournament" v.11.5
©1996-2016 Вадим Погорелов * (067)261-34-56 * E-mail: vdstudio@mksat.net * Licence: Щучинский Владимир * (067) 1-590-590