Ukrainian Open Championships - 2017

25-26 november 2017 yr.Kyiv

THE COMPETITION'S PROTOCOL

2 day (5 part) / 26.11.17 /

 

Category:
Programm:
Junior 1 /2004 y.b. (13 yrld)/
Standard
Couples quantity:
clubs:
cities:
22
17
12
Place№№GentlemanLadyCity (Country)ClubCoach
Final  
1428Nikolaychuk MikitaMalyarova SofiyaDniproGarmoniyaBabiy Andriy
2248Balashov NikitaKazaryan MargaritaKiyivReveransKravchuk Oksana
Kravchuk Sergiy
Fedchishina Anastasiya
3650Shul'ga MaksimTsikhanovs'ka VeronikaKharkivTop DancesportTsikhanovs'kiy Valeriy Litke Marina
4207Kornilov OleksandrSpinul EvaKropivnits'kiyKonvaliyaSpinul Igor
5363Dvornik IllyaDvornik VeronikaKhmel'nits'kiyKrokCholan Georgiy
Cholan Oksana
6696Gadarag IvanGuseva AnastasiyaOdesaLiliyaFedotova Liliya
1/2 F  
7481Ungureanu MihaiCecoi MadalinaMoldovaGloriyaVarnacov Cosman Hudorojcov
8269Koval' SvyatoslavLotish ViktoriyaL'vivFokstrotPolivka Andriy
Yavdoshik Alla
9462Simonov RomanMaymur MariyaDniproGarmoniyaBabiy Andriy
10494Grecianai AlexandrMihalas MihaelaMoldovaGloriyaVarnacov Cosman
11280Koval'chuk YuriyDmitrishin SofiyaSambirFantaziyaLenets' Ruslan
Dmitrishin Vita
12464Rotar' StepanMisholovka SofiyaOdesaMaestroKapustins'kiy Dmitro
Sikors'ka Evgeniya
1/4 F  
13438Goncharov OleksandrSlyusar AnastasiyaL'vivFokstrotPolivka Andriy
Knyaz' Vsevolod
14468Canturk SametSelek Mine IrmakTurkey  
1560Nozhenko MikolaAver'yanova AnastasiyaKiyivSlavutich-StarSovetchenko Svitlana
16480Golovchenko EvgenGrinenko AnastasiyaOdesaMegaDansKravchuk Sergiy
17262Charkovs'kiy NazarKoval' ValeriyaL'vivFokstrotPolivka Andriy
Yavdoshik Alla
18170Il'chenko DaniloBabkova SofiyaDniproKaskadAleksandrova Tetyana
19429Arsent'ev MikitaCharkina OleksandraMariupol'Feeriya DansShashkov Nazar
20478Nedil'ko MikitaFedenko VaravaraKiyivYurisSenchenko Tetyana
21351Patik YaroslavTanasiychuk ViktoriyaKhmel'nits'kiyKrokCholan Georgiy
Cholan Oksana
22356Marchenko IvanPolischuk YuliyaZhitomirEstetVisots'kiy Oleksandr
Chairperson:Bazela Dmytro (Kyiv), Bigas Oleksandr (Donetsk)

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/4 F

Round's adjudicators:Round's dance programm:
1. (A) Butko Ruslan (Poland) 1. (SW) Slow Waltz
2. (B) Cosman Ivan (Moldova) 2. (T) Tango
3. (C) Ganapolsky Anton (Germany) 3. (VW) Viennesse Waltz
4. (D) Jagerskyy Igor (Slovakia) 4. (F) Foxtrot
5. (E) Kremichenski Nick (England) 5. (Q) Quickstep
6. (F) Svars Aigars (Latvia) 
7. (G) Babiy Andriy (Dnipro) 
8. (H) Visots'kiy Oleksandr (Zhitomir) 
9. (I) Sergiy Kravchuk (Odesa) 
10. (J) Senchenko Tetyana (Kiyiv) 
11. (K) Tsikhanovs'ki Valeriy (Kharkiv) 
12. (L) Yavdoshik Alla (L'viv) 
13. (M) Kravchuk Sergiy (Kiyiv) 

 

PlaceNNGentlemanLadySWT VWF Q Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 428Nikolaychuk MikitaMalyarova Sofiyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxx.xxxx 63
2- 3 650Shul'ga MaksimTsikhanovs'ka Veronikaxxxx.x.xx.xxxxxxxxxx...xxxxxxxxxxxxxx.x.xx.xx..xxxxxxxxx.xxx.xxxx 52
2- 3 481Ungureanu MihaiCecoi Madalinaxx.xxxxxxxx.xxx.xxx.xxxx.xxx.xxxx.xxx.xxxxx.xxxx.xxxxxxxx..xx.xxx 52
4- 5 248Balashov NikitaKazaryan Margaritax.xxxxxxx...xx.xxxxxxxxxxx.xx.xxxx.xxxxxxx.xxx.xx..xxxx..xx.xxxxx 50
4- 5 696Gadarag IvanGuseva Anastasiya.x..xxxxxxxxx.xxx..xxxxx...xxx.xxxxxxxxxxxxxxxxx.xxx.xxxxxx.x.x.x 50
6 207Kornilov OleksandrSpinul Eva...x..xxxx...xxxxx.xxxx.xxxxxxxxxxxx.xxxxxx..xxxx.xxxxx.x.xxxx.xx 48
7 280Koval'chuk YuriyDmitrishin Sofiyaxxxxx.xxxx.x.xxxx..xxx.xxxxxxx..xxxx.xxxx....xxxx.xxxxx....xx.x.x 45
8 363Dvornik IllyaDvornik Veronika.xxx.x.x.xxxxx.xxxx.x.xx.xx......x..xxx..xxxx.xxxxxxx..xxx.xxxxxx 43
9- 10 269Koval' SvyatoslavLotish Viktoriya..xx.xx.x.xx.xx..x.x.x.xxx.xxxxx.xx.xxx..x.x.xxx.xxx.xxx..x..xxxx 41
9- 10 462Simonov RomanMaymur Mariyax.x.xxx..xx.x..xxx.x.xx..xx.x.xxx.x...xxxxxxxxxxxx.xx.x.xxx..x..x 41
11 464Rotar' StepanMisholovka Sofiya.x.xx.xxxxxxx......xxxx.xx.x..x.x..xxxx.x.x.xx.x.xx..x..xx.xxxxxx 39
12 494Grecianai AlexandrMihalas Mihaela.xx.x...x..xxxxx.x.x.x..xxxxx.x.xxxx.x..xx.x......x.xxxxx.xxxx.x. 37
Not qualified for the next round 
13 438Goncharov OleksandrSlyusar Anastasiyaxx..xxx.xxxx.xx.x.x.xxxxx......x.....x.x..x...x.xxx.x..xxx.xxxxx. 35
14 468Canturk SametSelek Mine Irmakxxx.xx....xxx...xxx.....x.xx.xx.x.xx.x.x...xx.x......x..xx.xx..x. 30
15 60Nozhenko MikolaAver'yanova Anastasiyaxx..x.x..xxxxxxx...x...x...xx..x....x..xxx..x...xx...xxx..x..xx.. 29
16 480Golovchenko EvgenGrinenko Anastasiya..xx..........x..xx.xx.x..x.......x.x..xx.xx.xxx.x.....xxxx.x.x.. 25
17 262Charkovs'kiy NazarKoval' Valeriya..xx....x..x.x.xx.x...xxx...xx.x..x.xx...x.x.xx.x.x............x. 24
18 170Il'chenko DaniloBabkova Sofiyax.....x..x..x....x.x..x...x..xx.x..x......xxxx.....xx..x..x.....x 21
19 429Arsent'ev MikitaCharkina Oleksandraxxx..x.x......x...x.....x....xxx.x..x..x........x...x.x....x..... 18
20 478Nedil'ko MikitaFedenko Varavara....x....xx....x..x.x.x..........x.x..x...x.....xx.....xx...xx... 17
21 351Patik YaroslavTanasiychuk Viktoriya...x.x.x..........x......xx...............x.x......x.....xx...... 11
22 356Marchenko IvanPolischuk Yuliyax......x............x.......xx...x............x..........x.x..... 9

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/2 F

Round's adjudicators:Round's dance programm:
1. (A) Butko Ruslan (Poland) 1. (SW) Slow Waltz
2. (B) Cosman Ivan (Moldova) 2. (T) Tango
3. (C) Ganapolsky Anton (Germany) 3. (VW) Viennesse Waltz
4. (D) Jagerskyy Igor (Slovakia) 4. (F) Foxtrot
5. (E) Kremichenski Nick (England) 5. (Q) Quickstep
6. (F) Svars Aigars (Latvia) 
7. (G) Babiy Andriy (Dnipro) 
8. (H) Visots'kiy Oleksandr (Zhitomir) 
9. (I) Sergiy Kravchuk (Odesa) 
10. (J) Senchenko Tetyana (Kiyiv) 
11. (K) Yavdoshik Alla (L'viv) 
12. (L) Kravchuk Sergiy (Kiyiv) 
13. (M) Sovetchenko Nataliya (Kiyiv) 

 

PlaceNNGentlemanLadySWT VWF Q Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 428Nikolaychuk MikitaMalyarova Sofiyaxxxxxxxxxx.xxxxxx.xxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 61
2 650Shul'ga MaksimTsikhanovs'ka Veronika.xxxxx.x.xxx..xx.xxx..xxx.xxx.xx.xxx.xxxxx.x..xxxxxxxxx.xx.x.xxx. 46
3 248Balashov NikitaKazaryan Margaritax.xxxxxx.xxxx..xxx.x...xxxx.xx.xx...xxx..xxxxx...xx.x.xxxxx...xxx 42
4 207Kornilov OleksandrSpinul Evax..x..x.xxxx.x..x..xxxx......x..x.xx..xx..x.x.xxx.xxx..x.xxxxx.xx 35
5- 6 696Gadarag IvanGuseva Anastasiya.xxx.x.xx.....xxx.x.xx...x.x.xx...xx..xxxxxxxx.x...x.xxxx....x... 33
5- 6 363Dvornik IllyaDvornik Veronika..x...x....xxx....xx.xxxx.x.x.xx.x..x..x..x.xx..xxx.x.x..xxxxxx.x 33
Not qualified for the next round 
7 481Ungureanu MihaiCecoi Madalinaxx.x.x.xxxx.xxx..xx.xxxx...x.....xxxx...x.......xx...x.x...xx.x.. 30
8 269Koval' SvyatoslavLotish Viktoriyax.x....xxxx.x..x.x.....x.xx.xx..xx..x.x..xx...xx.x.x..xx........x 27
9 462Simonov RomanMaymur Mariya....xxx....x....xx.x..x.xx..x.xxx..x.x.....x.xx.x.xx......x....xx 25
10 494Grecianai AlexandrMihalas Mihaela.x..x.....x..xx...x.......xx....x.x..x.xxx..x.......xx..xxx.x.x.. 22
11 280Koval'chuk YuriyDmitrishin Sofiyaxx....x......xxxx...xx..x..x.....x...x..x..x...x.....x.....x.x.x. 20
12 464Rotar' StepanMisholovka Sofiya....x...x...x....x..xx...x...xxx....x......x.xx.........x...x.... 16

 

THE ROUND'S RESULTS: Final

PlaceNNGentlemanLadySWTVWFQTotal
1 428Nikolaychuk MikitaMalyarova Sofiya1.01.01.01.01.05.0
2 248Balashov NikitaKazaryan Margarita2.02.02.03.03.012.0
3 650Shul'ga MaksimTsikhanovs'ka Veronika3.03.03.02.05.016.0
4 207Kornilov OleksandrSpinul Eva4.04.04.05.02.019.0
5 363Dvornik IllyaDvornik Veronika5.05.05.04.04.023.0
6 696Gadarag IvanGuseva Anastasiya6.06.06.06.06.030.0

 

Dance: /SW/ Slow Waltz

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
428141141113111110-----1.0
2482132322246522-8----2.0
6504225135614236--7---3.0
2073663644522445---8--4.0
3635544553363353---7--5.0
6966356266455664----7-6.0

 

Dance: /T / Tango

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
428111143111111111-----1.0
2483622212465523--8---2.0
6504235123634435--7---3.0
2072543554322244---10--4.0
3635454665243352---7--5.0
6966366346556666-----136.0

 

Dance: /VW/ Viennesse Waltz

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
428611211121111110-----1.0
2481631243136522--9(18)---2.0
6504325322323435--9(23)---3.0
2072454535442256---8(25)--4.0
3633543664554344---8(29)--5.0
6965266456665663-----136.0

 

Dance: /F / Foxtrot

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
428111111111111113-----1.0
6505233223624535--8---2.0
2483622442565323--7---3.0
3634464664233442---10--4.0
2072545335342256---8--5.0
6966356556456664----7-6.0

 

Dance: /Q / Quickstep

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
428111111111111113-----1.0
2073654433323236--8---2.0
2485522352264423--7---3.0
3632443564432542---10--4.0
6504235226645355---7--5.0
6966366645556664-----136.0

 


<< Back to the categories or clubs list.


Page generated by programm "Tournament" v.11.5
©1996-2016 Вадим Погорелов * (067)261-34-56 * E-mail: vdstudio@mksat.net * Licence: Щучинский Владимир * (067) 1-590-590