Ukrainian Open Championships - 2017

25-26 november 2017 yr.Kyiv

THE COMPETITION'S PROTOCOL

2 day (5 part) / 26.11.17 /

 

Category:
Programm:
Junior 2 /2002 y.b. (15 yrld)/
Standard
Couples quantity:
clubs:
cities:
26
21
12
Place№№GentlemanLadyCity (Country)ClubCoach
Final  
1227Rodin DmitroPerepelitsya ElizavetaKiyivAl'taBalla Oleksiy
Balla Tetyana
2152Boyko DenisNonko OleksandraKiyivStardastGritsak Sergiy
3473Losev VladislavYuvko OlesyaDniproGarmoniyaBabiy Andriy
4495Sardari DumitruPripa EcaterinaMoldova  
5483Mel'nik MaksimVodop'yanova EvaKiyivDans-ArtChernish Artem
Chernish Katerina
6237Fedyay ArtemZelens'ka DarinaKiyivYurisSenchenko Tetyana
1/2 F  
7222Buglak AndriyUshenko AnastasiyaKiyivReveransKravchuk Sergiy Fedchishina Anastasiya
8640Grigorov MaksimLapteva AlinaKup`yans'kMaksimum 
9434Lavrik BoguslavKurilyak Anna-ViktoriyaL'vivBravoPolina Vodolaz'ka
10247Proshkin MikhayloChernyaeva ElizavetaKiyivReveransKravchuk Oksana
Fedchishina Anastasiya
11220Bod'ko DmitroKutirkina ValeriyaKiyivReveransKravchuk Oksana
Fedchishina Anastasiya
12246Protsenko OleksiyBul'kach AnastasiyaKiyivReveransKravchuk Oksana
Fedchishina Anastasiya
1/4 F  
13482Chirpac Alin-EmanuelCirpac Madalina-EmanuelaMoldovaGloriyaVarnacov Cosman
14427Savchenko MaksimOnufrey DarinaKiyivDans-ArtChernish Artem
Chernish Katerina
15- 16258Demchishin Ostap-TadeyKovtun YuliyaL'vivEdel'veysLevits'kiy Vsevolod Levits'kiy Oleg
15- 16929Konstantinov SergiyBraga DashaKhmel'nits'kiyKrokCholan Mar'yan
17497Chepel' EvgenRekova AdelinaKiyivForumPostnikov Vadim
Postnikova Ol'ga
18470Korzun BogdanZabrods'ka DarinaZhitomirSuzir`yaGriban Valentina
19151Pushkar'ov MaksimProkopenko NadiyaKiyivDance StyleRudenko Vitaliy
Irina Levit
20958Novostavs'kiy AndriyTsizdin YanaDrogobichLibertangoMetik Mar'yana
21423Kondratyuk OleksandrChorna ElizavetaOdesaSlavaMarinesku Vyacheslav
Starodubs'ka Olena
22- 23268Pavlishin MaksimChorna Alina-YustinaL'vivFokstrotPolivka Andriy
Yavdoshik Alla
22- 23468Canturk SametSelek Mine IrmakTurkey  
24485Panchuk RomanKost'olko AnastasiyaKhmel'nits'kiyKrokCholan Mar'yan
Cholan Oksana
1/8 F  
25360Zbarishevs'kiy DmitroSoroka InnaZhitomirEstetVisots'kiy Oleksandr
26661Vyal'ko TarasKraynova KristinaChernigivNikaZagoruyko Oleksiy
Chairperson:Bazela Dmytro (Kyiv), Bigas Oleksandr (Donetsk)

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/8 F

Round's adjudicators:Round's dance programm:
1. (A) Ashrafov Azar (Azerbaijan) 1. (SW) Slow Waltz
2. (B) Di Battista Claudio (Italy) 2. (T) Tango
3. (C) Ganapolsky Anton (Germany) 3. (F) Foxtrot
4. (D) Gozun Petru (Moldova) 4. (Q) Quickstep
5. (E) Kremichenski Nick (England) 
6. (F) Glovats'ka Svitlana (Dnipro) 
7. (G) Zagrebina Anna (L'viv) 
8. (H) Sovetchenko Nataliya (Kiyiv) 
9. (I) Chernish Artem (Kiyiv) 
10. (J) Cholan Oksana (Khmel'nits'kiy) 
11. (K) Tsikhanovs'ki Valeriy (Kharkiv) 
12. (L) Senchenko Tetyana (Kiyiv) 
13. (M) Gritsak Sergiy (Kiyiv) 

 

PlaceNNGentlemanLadySWT F Q Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1- 8 152Boyko DenisNonko Oleksandraxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 222Buglak AndriyUshenko Anastasiyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 227Rodin DmitroPerepelitsya Elizavetaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 237Fedyay ArtemZelens'ka Darinaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 247Proshkin MikhayloChernyaeva Elizavetaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 258Demchishin Ostap-TadeyKovtun Yuliyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 495Sardari DumitruPripa Ecaterinaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
1- 8 497Chepel' EvgenRekova Adelinaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 52
9- 17 220Bod'ko DmitroKutirkina Valeriyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxx 51
9- 17 246Protsenko OleksiyBul'kach Anastasiyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxx 51
9- 17 427Savchenko MaksimOnufrey Darinaxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
9- 17 434Lavrik BoguslavKurilyak Anna-Viktoriyaxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
9- 17 473Losev VladislavYuvko Olesyaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxx 51
9- 17 482Chirpac Alin-EmanuelCirpac Madalina-Emanuelaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
9- 17 483Mel'nik MaksimVodop'yanova Evaxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
9- 17 640Grigorov MaksimLapteva Alinaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
9- 17 929Konstantinov SergiyBraga Dashaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 51
18 470Korzun BogdanZabrods'ka Darinaxxxx.xxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 50
19 468Canturk SametSelek Mine Irmakxxxxxxx.xx.xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxx 48
20 151Pushkar'ov MaksimProkopenko Nadiyaxxxxxx.xxxx.xxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxx.xxxxxx 47
21 423Kondratyuk OleksandrChorna Elizavetaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx..xxxxxxxx.xxx.xxxxxxxx.xxx.xxxx 46
22 958Novostavs'kiy AndriyTsizdin Yanaxx.xxxx.xxxx.xxxxxxxxx.xx.xxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxx. 45
23- 24 268Pavlishin MaksimChorna Alina-Yustinaxx.xxxxx.xxxxxxxxxxxxx.xx.xx.xxxxxx.x.xxxxxxxxxx.xxx 44
23- 24 485Panchuk RomanKost'olko Anastasiyaxxxxxx.xxxxxxxx..xxxxxxxxxxxxxxx..xxxxxx.xxxx..xxxxx 44
Not qualified for the next round
25 360Zbarishevs'kiy DmitroSoroka Inna..xxx.xxx...x...xx...xx..x.x.xx..xxx..x.x.xx.xx....x 25
26 661Vyal'ko TarasKraynova Kristina..xx..xx..xx...xx..xx.x.xx.xx...x....xxxx.x..x.xx... 24

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/4 F

Round's adjudicators:Round's dance programm:
1. (A) Ashrafov Azar (Azerbaijan) 1. (SW) Slow Waltz
2. (B) Di Battista Claudio (Italy) 2. (T) Tango
3. (C) Ganapolsky Anton (Germany) 3. (VW) Viennesse Waltz
4. (D) Gozun Petru (Moldova) 4. (F) Foxtrot
5. (E) Kremichenski Nick (England) 5. (Q) Quickstep
6. (F) Glovats'ka Svitlana (Dnipro) 
7. (G) Zagrebina Anna (L'viv) 
8. (H) Sovetchenko Nataliya (Kiyiv) 
9. (I) Chernish Artem (Kiyiv) 
10. (J) Cholan Oksana (Khmel'nits'kiy) 
11. (K) Tsikhanovs'ki Valeriy (Kharkiv) 
12. (L) Senchenko Tetyana (Kiyiv) 
13. (M) Gritsak Sergiy (Kiyiv) 

 

PlaceNNGentlemanLadySWT VWF Q Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 152Boyko DenisNonko Oleksandraxxx..xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 63
2 473Losev VladislavYuvko Olesyax.xxxxx.xxxxxxxx.xxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxx 60
3 227Rodin DmitroPerepelitsya Elizavetaxxxxxxxxxxxxxxxx..xxxxxxxxxxxx.xxxxxxxx...xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 59
4 222Buglak AndriyUshenko Anastasiyaxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxx.xx..xxxxxxxxxxxx.xxxxxxxx.xxxxxx 58
5 640Grigorov MaksimLapteva Alinax.xxxx.xx.xxxxxxxx.xxxxxxxxxxxx.xx.xxxxxxx.xxxxxxxx.xxxxxxxxxxxx. 56
6 495Sardari DumitruPripa Ecaterinaxx.xxxxxx.xxxxx.xxxxx..xxxxxxxx.xxx.x.xxx.xxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxx 55
7 483Mel'nik MaksimVodop'yanova Eva.x.x..xxxxxxxxxxxxxxxxx.xx.xx.xxxxx.xxxx.xxx.xxx.xxx..xxx.xxxxxxx 51
8 247Proshkin MikhayloChernyaeva Elizaveta.xx.xxxxxxxxx..xxxx.xxxxxxxxx.x.xxxxxxxxxxxx..xx.xxxx...x.xxx.xxx 50
9 237Fedyay ArtemZelens'ka Darinax.xxxxxx..xxxx..xxxxx..xxxx..xxxxx..xxxx...xxxx.xxxxxx..xxxx..xxx 46
10- 12 220Bod'ko DmitroKutirkina Valeriya...xxx..xx.x.xx.x.x.xxx.xxxx.x.xx.x.x..xxxx.xxxx..x.xx.xxxx.x..xx 40
10- 12 246Protsenko OleksiyBul'kach Anastasiyaxxxx.x..xx.xxxxxxxx.xxx.x..xx.x...x..xxxxx.....xxxxx.xx.....xxxxx 40
10- 12 434Lavrik BoguslavKurilyak Anna-Viktoriya.xxx.xxx...xx.xx.x.x..x..xxxx.xxxx.xxxx.xx..xxx..xxxx.x..xxx...xx 40
Not qualified for the next round 
13 482Chirpac Alin-EmanuelCirpac Madalina-Emanuela..x.x.xxx......xxx.x.x.xx...xxxx..x.x....x.x...x......xxxx..x.x.. 27
14 427Savchenko MaksimOnufrey Darinaxxx.....x.x..xx.x...xx.x...x......x....xx..x...x.x..xx......x.... 21
15- 16 258Demchishin Ostap-TadeyKovtun Yuliya.....xxx.......x..xx......x..x..x..x......x.xx.......x.x.xxx.x... 19
15- 16 929Konstantinov SergiyBraga Dasha.x.x.....xx.........xxx........x.x.x.x..x..xx.x.x........x.x.x... 19
17 497Chepel' EvgenRekova Adelina.xx.x..x....x.xxxx.................x....xxx.....x..xx............ 16
18 470Korzun BogdanZabrods'ka Darina...xx....x........x............x.x.x.....x......x.....xxx....x... 13
19 151Pushkar'ov MaksimProkopenko Nadiya..........x............x....xx.x..x.x.....x......x....xx......x.. 12
20 958Novostavs'kiy AndriyTsizdin Yanax...x.x............x......x.....x....x.x.....x............x..x... 11
21 423Kondratyuk OleksandrChorna Elizavetax...x....................x............x.........x.xx............x 8
22- 23 468Canturk SametSelek Mine Irmak.x.......x.................x.x.....x......x...................... 6
22- 23 268Pavlishin MaksimChorna Alina-Yustinax............x.........x......x.................x....x........... 6
24 485Panchuk RomanKost'olko Anastasiya.........x............x............x........x.................... 4

 

THE ROUND'S RESULTS: 1/2 F

PlaceNNGentlemanLadySWT VWF Q Total
ABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLMABCDEFGHIJKLM
1 227Rodin DmitroPerepelitsya Elizaveta.xxxxxxxx..xxxxx..xxxxxxxx.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 59
2 152Boyko DenisNonko Oleksandraxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.xxxxx.xxxxxx.xxxxx..xxxxx.xxxxx.xxxxxx.xx 57
3 473Losev VladislavYuvko Olesyax.x.xx..xxxxxxxxx.x..xxxxxxxxx.x..xxxxxxxx.xxx.xxxxxxxx..xx.xxxxx 50
4 483Mel'nik MaksimVodop'yanova Eva.....xxxx..xxx....xxxxxxxxx..x.xxxxxxxx...x.xxxx..xxx....xxxxxxxx 41
5 495Sardari DumitruPripa Ecaterinaxx.x..xx..x.x.x.xxxxx..x.xxx.x..xx.x..xxx.x.xxx..x.xxx.xx.xx.xx.x 39
6 237Fedyay ArtemZelens'ka Darinax...xx.x..xxx....xx.x..xxx...xxxxx..xxxx..xx.xx.xxxxx..x.xxx...xx 37
Not qualified for the next round 
7 222Buglak AndriyUshenko Anastasiya.xxx.xx.xx.x...xx..x.xx.....xx...xx..x..xxx.x..x..x...xx.x.xx..x. 30
8 640Grigorov MaksimLapteva Alinaxxxxx.....x..xxx.x..x..x..x.x.x.....x....xxx....xx....x.x.....x.. 24
9 434Lavrik BoguslavKurilyak Anna-Viktoriyax.x...xx.x...x.x.x.x..x...x.x..xx......x.x.x..x......xx.x........ 21
10 247Proshkin MikhayloChernyaeva Elizaveta....x...x.x..........x.....x......x.x...x..x...xxx...x.xx...x.x.. 17
11 220Bod'ko DmitroKutirkina Valeriya.x.x.....x....x.xx......x..x..x........................x......... 10
12 246Protsenko OleksiyBul'kach Anastasiya.........x......x.............x....x.........................x... 5

 

THE ROUND'S RESULTS: Final

PlaceNNGentlemanLadySWTVWFQTotal
1 227Rodin DmitroPerepelitsya Elizaveta1.02.01.02.01.07.0
2 152Boyko DenisNonko Oleksandra2.01.02.01.02.08.0
3 473Losev VladislavYuvko Olesya3.03.03.03.03.015.0
4 495Sardari DumitruPripa Ecaterina4.04.04.06.04.022.0
5 483Mel'nik MaksimVodop'yanova Eva6.05.05.04.06.026.0
6 237Fedyay ArtemZelens'ka Darina5.06.06.05.05.027.0

 

Dance: /SW/ Slow Waltz

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
2274224225122415-8----1.0
1521112352351341-7----2.0
4733436116643232--8---3.0
4952351561534664---7(18)--4.0
2376663444266126---7(20)--5.0
4835545633415553----12-6.0

 

Dance: /T / Tango

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
1521112132132541-9----1.0
2275223325221215-8----2.0
4733435216643432--7---3.0
4952351461555363---7(17)--4.0
4836646543414654---7(24)--5.0
2374564654366126----8-6.0

 

Dance: /VW/ Viennesse Waltz

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
2273122216122415-9----1.0
1521213132241641-8----2.0
4734436324633332--8---3.0
4952351451565263---7(16)--4.0
4836644563314554---7(23)--5.0
2375565645456126----9-6.0

 

Dance: /F / Foxtrot

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
1521212242243151-9----1.0
2273123424121425-7----2.0
4734546115632312--7---3.0
4836634353315543---8--4.0
2375465536464236----9-5.0
4952351661556664----8-6.0

 

Dance: /Q / Quickstep

NNAdjudicatorsSkatingPlace
ABCDEFGHIJKLM11 - 21 - 31 - 41 - 51 - 6
2272122426121415-9----1.0
1521213132243151-8----2.0
4734435214632322--8---3.0
4953351551554544---7--4.0
2376664345365236----8-5.0
4835546663416663----7-6.0

 


<< Back to the categories or clubs list.


Page generated by programm "Tournament" v.11.5
©1996-2016 Вадим Погорелов * (067)261-34-56 * E-mail: vdstudio@mksat.net * Licence: Щучинский Владимир * (067) 1-590-590